Budućnost interneta: Regulative, tehnologije i poslovni horizonti
Ovaj panel istražuje ključne aspekte budućnosti Interneta kroz prizmu globalnih regulativa, tehnoloških inovacija i poslovnih trendova. Uz učešće kako domaćih, tako internacionalnih stručnjaka, diskutujemo o implikacijama tehnologije, regulative i AI na razvoj Interneta i korisnike. Panel će moderirati Danko Jevtović, član Upravnog odbora RNIDS-a. Panelista Kristijan Kaufman, član Upravnog odbora ICANN-a, se preko 20 godina bavi arhitekturom Interneta i daće nam uvid u to kakve nas promene i bezbednosni izazovi očekuju sa tehnološke strane. Rastko Petaković, partner u kancelariji Karanović & Partners će pružiti uvid u pravne izazove i regulative koje nas očekuju. Mika Tasić, kreativni tehnolog iz Engleske će analizirati uticaj novih Web i AI tehnologija na marketing, poslovanje i strategije rasta. Pridružite nam se da zajedno sagledamo scenarije budućnosti Interneta i načine kako da se pripremimo za nadolazeće promene.
Danko Jevtović
Danko Jevtović, član Upravnog odbora RNIDS-a. Danko je internacionalni član upravnog odbora i savetnik u oblasti korporativnog upravljanja, digitala, sajber-bezbednosti i finansija.
Tokom karijere Danko je bio suosnivač i direktor Jugodate i SezamaPro-a, član UO (2007-09, 2022-2025) i direktor RNIDS-a (2013-17), član UO evropskog udruženja CENTR (2015-19), član Multistejkholderske savetničke grupe Foruma o upravljanju Internetom Ujedinjenih nacija (2018-2020) i član Upravnog odbora ICANN-a, USA korporacije koja je koordinator globalnog sistema Internet domena i IP adresa (2018-2024). Danko je završio MBA na IEDC poslovnoj školu i Bledu, Slovenija i školovao sa za korporativnog direktora na INSEAD, Harvard, NACD i ESMT poslovnim školama.
Rastko Petaković
Rastko Petaković je stariji partner u Karanović & Partners, vodećoj regionalnoj advokatskoj kancelariji. Specijalizovan je za spajanja i akvizicije (M&A), pravo konkurencije i poslovnu regulativu, a nezavisni pravni direktorijumi ga već godinama rangiraju kao jednog od vodećih advokata u ovim oblastima. Ima bogato iskustvo u savetovanju klijenata u najsloženijim prevnim postupcima, a posebno se fokusira na napredne digitalne sektore, tehnologiju, medije i telekomunikacije.
Rastko je član upravnog odbora Digitalne Srbije i aktivan je član uglednih međunarodnh organizacija poput CIPE (Centar za međunarodno privatno preduzetništvo), kao i Američke advokatske komore. Dvostruki je dobitnik nagrade European Emerging Leaders Awards (M&A Advisor, 2015. i 2017.), a takođe je i autor podkasta k/talks.
Mika Tasić
Mika Tasić je iskusni tehnološki lider sa preko 25 godina iskustva u pokretanju digitalne transformacije za globalne brendove, uključujući Gugl, BMW i FA. Rani pionir u tehnologijama virtuelne stvarnosti i metaverzuma, Mika donosi pragmatičan, ali vizionarski pristup novim tehnologijama, kombinujući praktičnu inženjersku ekspertizu sa strateškim uvidom. Njegovo duboko iskustvo u AR/VR, cloud arhitekturi i veštačkoj inteligenciji, zajedno sa njegovim vizijom o budućnosti digitalnih iskustava, nudi jedinstvenu perspektivu o tome kuda tehnologija ide – i kako se organizacije mogu pripremiti za ono što sledi.
Kristijan Kaufman
Kao potpredsednik za tehnologiju, Kristijan Kaufman (Christian Kaufmann) vodi Sektor za tehnologiju, čiji je zadatak da upravlja tehnološkim razvojem platforme Akamai Edge. To podrazumeva širok dijapazon aktivnosti kao što su hardverski inženjering, arhitektura data centara, mrežna arhitektura i inženjering, kao i razvoj softvera i razvoj sistema.
Tokom svojih 15 godina u različitim odborima u internet ekosistemu, Kristijan je stekao značajno iskustvo, između ostalog u procesu angažovanja izvršnih direktora i u rukovanju merddžerima i akvizicijama.
Trenutno služi kao član odbora u ICANN-u i kao predsedavajući projekta Tor.
Pre nego što je došao u Akamai, Kristijan je radio kod nekoliko pružalaca internet usluga i operatera kao što su Telia Sonera, Easynet i Cable & Wireless, u različitim tehničkim i menadžerskim ulogama.
Kristijan je magistrirao u oblasti naprednog umrežavanja na Otvorenom univerzitetu u Velikoj Britaniji. Poseduje različite tehničke sertifikate, između ostalih CCIE i JCNIE.