Будућност интернета: Регулативе, технологије и пословни хоризонти
Овај панел истражује кључне аспекте будућности Интернета кроз призму глобалних регулатива, технолошких иновација и пословних трендова. Уз учешће како домаћих, тако интернационалних стручњака, дискутујемо о импликацијама технологије, регулативе и АI на развој Интернета и кориснике. Панел ће модерирати Данко Јевтовић, члан Управног одбора РНИДС-а. Панелиста Кристијан Кауфман, члан Управног одбора ICANN-a, се преко 20 година бави архитектуром Интернета и даће нам увид у то какве нас промене и безбедносни изазови очекују са технолошке стране. Растко Петаковић, партнер у канцеларији Karanović & Partners ће пружити увид у правне изазове и регулативе које нас очекују. Мика Тасић, креативни технолог из Енглеске ће анализирати утицај нових Web и АI технологија на маркетинг, пословање и стратегије раста. Придружите нам се да заједно сагледамо сценарије будућности Интернета и начине како да се припремимо за надолазеће промене.
Данко Јевтовић
Данко Јевтовић, члан Управног одбора РНИДС-а. Данко је интернационални члан управног одбора и саветник у области корпоративног управљања, дигитала, сајбер-безбедности и финансија.
Током каријере Данко је био суоснивач и директор Југодате и СезамаПро-a, члан УО (2007-09, 2022-2025) и директор РНИДС-а (2013-17), члан УО европског удружења CENTR (2015-19), члан Мултистејкхолдерске саветничке групе Форума о управљању Интернетом Уједињених нација (2018-2020) и члан Управног odbora ICANN-a, USA корпорације која је координатор глобалног система Интернет домена и IP адреса (2018-2024). Данко је завршио MBA на IEDC пословној школу и Бледу, Словенија и школовао са за корпоративног директора на INSEAD, Harvard, NACD и ЕSMT пословним школама.
Растко Петаковић
Растко Петаковић је старији партнер у Karanović & Partners, водећој регионалној адвокатској канцеларији. Специјализован је за спајања и аквизиције (M&A), право конкуренције и пословну регулативу, а независни правни директоријуми га већ годинама рангирају као једног од водећих адвоката у овим областима. Има богато искуство у саветовању клијената у најсложенијим превним поступцима, а посебно се фокусира на напредне дигиталне секторе, технологију, медије и телекомуникације.
Растко је члан управног одбора Дигиталне Србије и активан је члан угледних међународнх организација попут CIPE (Центар за међународно приватно предузетништво), као и Америчке адвокатске коморе. Двоструки је добитник награде European Emerging Leaders Awards (M&A Advisor, 2015. i 2017.), а такође је и аутор подкаста k/talks.
Мика Тасић
Мика Тасић је искусни технолошки лидер са преко 25 година искуства у покретању дигиталне трансформације за глобалне брендове, укључујући Гугл, BMW и FА. Рани пионир у технологијама виртуелне стварности и метаверзума, Мика доноси прагматичан, али визионарски приступ новим технологијама, комбинујући практичну инжењерску експертизу са стратешким увидом. Његово дубоко искуство у AR/VR, cloud архитектури и вештачкој интелигенцији, заједно са његовим визијом о будућности дигиталних искустава, нуди јединствену перспективу о томе куда технологија иде – и како се организације могу припремити за оно што следи.
Кристијан Кауфман
Као потпредседник за технологију, Кристијан Кауфман (Christian Kaufmann) води Сектор за технологију, чији је задатак да управља технолошким развојем платформе Akamai Edge. То подразумева широк дијапазон активности као што су хардверски инжењеринг, архитектура дата центара, мрежна архитектура и инжењеринг, као и развој софтвера и развој система.
Током својих 15 година у различитим одборима у интернет екосистему, Кристијан је стекао значајно искуство, између осталог у процесу ангажовања извршних директора и у руковању мердџерима и аквизицијама.
Тренутно служи као члан одбора у ICANN-u и као председавајући пројекта Тор.
Пре него што је дошао у Akamai, Кристијан је радио код неколико пружалаца интернет услуга и оператера као што су Telia Sonera, Easynet и Cable & Wireless, у различитим техничким и менаџерским улогама.
Кристијан је магистрирао у области напредног умрежавања на Отвореном универзитету у Великој Британији. Поседује различите техничке сертификате, између осталих CCIE и JCNIE.