14:55 - 15:35 - DIDS 2025

domen.rs studija slučaja: Kako nastaje brend

Kratka priča kako smo naučili da domen služi da ojača brend, ali i kako uz pomoć domena možemo da kreiramo potpuno novi brend. Ispričaćemo i kako je naš brend prevazišao ključne reči koje su bile glavne za SEO optimizaciju i tako potpuno neočekivano počeli da povećavamo saobraćaj na veb-sajtu.

Ivan Stanimirović

Inženjer, kreativac i preduzetnik – tri su reči koje najbolje opisuju Ivana Stanimirovića.

Ivan je jedan od osnivača studija za 2D animaciju Jolene Luut doo, koji je za samo 3 godine rada sa 2 zaposlena porastao na 26 i napravio stotine animiranih reklama za najveće svetske brendove. Osnovao je firmu Simply Code doo 2017. godine, koja od tad radi na razvoju IoT sistema za upotrebu kako u industriji tako i u zabavi za decu. Postao je partner u franšiznom sistemu Kliker IT centra za decu 2020. godine, koji danas posluje na preko 50 lokacija kako u Srbiji tako i u regionu.

Veliki je obožavalac analogne fotografije.

Miomir Popeskov

Osnivač i “nulti” predavač u Kliker IT centru za decu, najvećoj školi programiranja, robotike, elektronike i 3D štampe u regionu. Od 2015. i validiranja ideje upravo na SIA takmičenju, borac za dostupnost kvalitetnog i interesantnog obrazovanja dece u domenu novih tehnologija i IT-a.

Ljubitelj svih kul gedžeta i didaktičkih alata koji mogu doprineti da decu i mlade zainteresujemo za programiranje i otklonimo predrasude da je to samo za “štrebere” i nadarene. Sa malim ali odabranim timom pokušava da broj Kliker centara u regionu i Evropi, putem franšiznog modela poslovanja, skalira sa sadašnjih 50 na barem 130, a onda će verovatno i nastaviti da uči Java programiranje, koje je započeo pre osnivanja Kliker centra.