01
Иван Минић, дипломирани инжењерски менаџер, професионалну каријеру започео је 2000. године, а 2002. основао је Burek.com, највећу интернет заједницу на овим просторима са више од 2.200.000 чланова, и игру знања и стратегије Conquiztador.
Као дизајнер, developer и пројецт манагер радио је на више од 350 пројеката за клијенте из 28 земаља, у последњих неколико година као део Simplicity.rs. Као консултант у области интернет маркетинга, сарађивао је са више од 50 најпознатијих светских брендова у вези њиховог наступа на локалном тржишту. У сарадњи са Теленор Србија осмислио и покренуо MojaFirma.rs.
Организовао је и суорганизовао мноштво стручних скупова, предавао на више од 150 догађаја на теме предузетништва, маркетинга и развоја пословања и самозапошљавања.
Од септембра 2015. године изабран је за Заменика председника Конференције суоснивача Регистра националног интернет домена Србије, а од 2019. године члан Управног одбора фондације, чији је председник од фебруара 2021. након чега је реизабран у још једном мандату.
Тренутно уређује и води podcast Појачало као и пројекат Наша мрежа, портал за подршку и едукацију предузетника који је покренула компанија А1 Србија, пише књиге и сувласник је и креативни директор Кликер IТ Центра за децу, као и још много тога.
02
Оснивач и “нулти” предавач у Кликер IТ центру за децу, највећој школи програмирања, роботике, електронике и 3D штампе у региону. Од 2015. и валидирања идеје управо на SIА такмичењу, борац за доступност квалитетног и интересантног образовања деце у домену нових технологија и IТ-а.
Љубитељ свих кул геџета и дидактичких алата који могу допринети да децу и младе заинтересујемо за програмирање и отклонимо предрасуде да је то само за “штребере” и надарене. Са малим али одабраним тимом покушава да број Кликер центара у региону и Европи, путем франшизног модела пословања, скалира са садашњих 50 на барем 130, а онда ће вероватно и наставити да учи Јава програмирање, које је започео пре оснивања Кликер центра.
03
Инжењер, креативац и предузетник – три су речи које најбоље описују Ивана Станимировића.
Иван је један од оснивача студија за 2D анимацију Jolene Luut doo, који је за само 3 године рада са 2 запослена порастао на 26 и направио стотине анимираних реклама за највеће светске брендове. Основао је фирму Simply Code doo 2017. године, која од тад ради на развоју IоТ система за употребу како у индустрији тако и у забави за децу. Постао је партнер у франшизном систему Кликер IТ центра за децу 2020. године, који данас послује на преко 50 локација како у Србији тако и у региону.
Велики је обожавалац аналогне фотографије.
04
Полина Малаја је директорка за политику у Удружењу европских националних интернет регистара (CENTR), која води његов рад у областима креирања политике и сарадње са владама, институцијама и другим организацијама у интернет екосистему. Магистрирала је у области међународног права – људска права, и права интелектуалне својине. Будно прати интеракцију између технологије и основних права и слобода у дигиталном добу као посебну област интересовања.
05
Никола Јовановић је директор агенције Plum Mark, специјализоване за спровођење истраживања тржишта у области дигитала. Већ 20 година помаже компанијама да, уз помоћ података и информација са тржишта, добију важне увиде који доприносе доношењу исправних пословних одлука.
Део Plum Marka је и Pipl платформа за спровођење online panel истраживања у Србији и још 150 земаља света, као и Pipl Hub у Сврљигу који функционише kao coworking простор у коме се одржавају предавања и радионице намењене подстицању предузетништва.
Никола је члан ЕSОМАР – светског удружења истраживача у маркетингу.
06
Саветник је за маркетинг и комуникације у РНИДС-у, у ком већ дванаест година промовише производе који немају ни величину, ни облик, ни боју, ни мирис, ни укус, ни тежину… који су у потпуности невидљиви и неопипљиви, а без којих би наш свакодневни живот изгледао сасвим другачије. Предавач је на теме интернет идентитета и брендирања, као и различитих аспеката пословног присуства на интернету.
07
Маријана Борковић је дипломирала економију на Факултету за пословне студије Мегатренд Универзитета. Већ више од 10 година гради каријеру у области дигиталног маркетинга радећи у креативним агенцијама и продукцијама. Део је РНИДС маркетинг тима од почетка 2022. године и води пројекат Domen.rs, Локалац на интернету, организацију конференција ДИДС, RSNOG и друге пројекте.
08
Као потпредседник за технологију, Кристијан Кауфман (Christian Kaufmann) води Сектор за технологију, чији је задатак да управља технолошким развојем платформе Akamai Edge. То подразумева широк дијапазон активности као што су хардверски инжењеринг, архитектура дата центара, мрежна архитектура и инжењеринг, као и развој софтвера и развој система.
Током својих 15 година у различитим одборима у интернет екосистему, Кристијан је стекао значајно искуство, између осталог у процесу ангажовања извршних директора и у руковању мердџерима и аквизицијама.
Тренутно служи као члан одбора у ICANN-u и као председавајући пројекта Тор.
Пре него што је дошао у Akamai, Кристијан је радио код неколико пружалаца интернет услуга и оператера као што су Telia Sonera, Easynet и Cable & Wireless, у различитим техничким и менаџерским улогама.
Кристијан је магистрирао у области напредног умрежавања на Отвореном универзитету у Великој Британији. Поседује различите техничке сертификате, између осталих CCIE и JCNIE.
09
Данко Јевтовић, члан Управног одбора РНИДС-а. Данко је интернационални члан управног одбора и саветник у области корпоративног управљања, дигитала, сајбер-безбедности и финансија.
Током каријере Данко је био суоснивач и директор Југодате и СезамаПро-a, члан УО (2007-09, 2022-2025) и директор РНИДС-а (2013-17), члан УО европског удружења CENTR (2015-19), члан Мултистејкхолдерске саветничке групе Форума о управљању Интернетом Уједињених нација (2018-2020) и члан Управног odbora ICANN-a, USA корпорације која је координатор глобалног система Интернет домена и IP адреса (2018-2024). Данко је завршио MBA на IEDC пословној школу и Бледу, Словенија и школовао са за корпоративног директора на INSEAD, Harvard, NACD и ЕSMT пословним школама.
10
Мика Тасић је искусни технолошки лидер са преко 25 година искуства у покретању дигиталне трансформације за глобалне брендове, укључујући Гугл, BMW и FА. Рани пионир у технологијама виртуелне стварности и метаверзума, Мика доноси прагматичан, али визионарски приступ новим технологијама, комбинујући практичну инжењерску експертизу са стратешким увидом. Његово дубоко искуство у AR/VR, cloud архитектури и вештачкој интелигенцији, заједно са његовим визијом о будућности дигиталних искустава, нуди јединствену перспективу о томе куда технологија иде – и како се организације могу припремити за оно што следи.
11
Растко Петаковић је старији партнер у Karanović & Partners, водећој регионалној адвокатској канцеларији. Специјализован је за спајања и аквизиције (M&A), право конкуренције и пословну регулативу, а независни правни директоријуми га већ годинама рангирају као једног од водећих адвоката у овим областима. Има богато искуство у саветовању клијената у најсложенијим превним поступцима, а посебно се фокусира на напредне дигиталне секторе, технологију, медије и телекомуникације.
Растко је члан управног одбора Дигиталне Србије и активан је члан угледних међународнх организација попут CIPE (Центар за међународно приватно предузетништво), као и Америчке адвокатске коморе. Двоструки је добитник награде European Emerging Leaders Awards (M&A Advisor, 2015. i 2017.), а такође је и аутор подкаста k/talks.