Душан Стојичевић

Душан Стојичевић је директор маркетинга за источну Европу у компанији Gransy s.r.o.

Био је члан Управног одбора Регистра националног интернет домена Србије (РНИДС) од 2011. до 2016. године и председник Управног одбора ове фондације од 2013. до 2016. Био је и координатор или члан више радних група РНИДС-а (2011 – 2016). Директно је учествовао у покретању .срб IDN ccTLD у Србији.

Тренутно је заменик председника Управног одбора РНИДС-а.

У ICANN заједници био је председавајући Label Generation Rules (LGR) панела, као и потпредседник Управног одбора Universal Acceptance inicijative.

Од 2014 – 2017 био је члан Извршног комитета SEEDIG-a (Југоисточноевропски дијалог о управљању интернетом), а периоду 2015 – 2017. члан Програмског одбора састанака RIPE SEE.

Душан има богато новинарско искуство. Био је главни и одговорни уредник часописа „Свет компјутера“ – најстаријег компјутерског часописа у земљама бивше Југославије.

Почео је као аутор – стручни сарадник у часопису 1987. године, постао уредник рубрике 2003, а главни и одговорни уредник 2005. године.

Душан Стојичевић је инжењер електронике и члан Савеза инжењера и техничара Србије.

Keynote: Ћирилица на интернету – за и против

Да ли је ћирилици место на интернету? Пракса нам каже: Јесте!

А да ли је коришћење ћирилице (о чему размишљате) без сопствених проблема? – Није!

Који су то проблеми при употреби српске ћирилице, а које (какве и колике) њене предности, сазнаћемо током keynote предавања Душана Стојичевића, заменика председника Управног одбора РНИДС-а.

Током предавања, сазнаћемо одговоре на питања са којима се сусрећемо у било ком својству корисника интернета:

Зашто нам нико не пише mailove на ћирилици?

Како да употребимо .срб домен?

Како Фејсбук третира ћирилине линкове?

Зашто добијамо километарску “кобасицу“ од линка када копи-пејстујемо ћириличну web адресу?

Колико нас заправо кошта да користимо ћирилицу?

Г. Стојичевић биће нам на располагању и за сва друга питања у вези са ћирилицом на интернету која (без икакве ироније) једноставно нисте имали кога да питате.